Rūkyta žuvis – tai vienas iš tų dalykų, kuriuos būtinai suvartoju, kai nuvykstu į pajūrį. Žinoma, tos žuvies galima įsigyti ir bet kur kitur. Bet iš pasąmonės yra gaunami signalai, kurie parodo, kad būtent ten gausiu šviežesnį, gardesnį kasnelį.

Anksčiau pirkdavau tiesiog gatvėje pas vietinius prekeivius. Kartais būdavo geresnė, kartais blogesnė. Bet jausmas būdavo tas pats (jūra, žuvis, alus, mmm…..). Pas vienus prekeivius kainos didesnės, pas kitus mažesnės, bet stengiasi jie laikytis mažų skirtumų. Šiais metais pasitaikė proga važiuoti su automobiliu, nes anksčiau visada vykdavau su traukiniu. Na ir vairuotoja žinojo mažą kaimą tarp Palangos ir Klaipėdos, kuriame pigiai galima įsigyti šviežiai rūkytos žuvies.

Tas kaimas yra Girkaliai, esantis apie 6 kilometrus nuo Palangos. Gyvena ten žmonės, uždirbantys ant duonos būtent iš žuvų rūkymo, vytinimo ir t.t. Kainos pas juos yra tikrai žemos, palyginus su tomis, kurios būna parduotuvėse ar pas gatvės prekeivius. Pavyzdžiui, už beveik kilogramą sveriantį karpį mokėjau virš 13Lt. Ar tik gyvas jis nėra brangesnis parduotuvėse? :)

Tikslesnės kaimo koordinatės

Posūkis, kuriame reikia išsukt iš kelio Palanga – Klaipėda. Pats kaimas yra viršuj nuo šios vietos.

Rūkytos žuvies nusipirkti galite šioje vietoje. Žemėlapyje ji padavinta “Fish processing shop”. Realiai ši vieta yra už “Draugystės” parduotuvės. Ten toks kiemas su žaliais vartais. Jei vartai uždaryti, tai dar nereiškia, kad nieko nėra, kaip kad man buvo :) Vietinių užklaust reikia, o jie jau pakvies šeimininkus.