Kaip žinia, rugsėjo gale – spalio pradžioj atostogas praleidau Turkijoje, o miestas – Alanija. Jau visas mėnuo prabėgo, bet įspūdžiai ir mintys išlikę taip, lyg vakar ten būčiau buvęs. Tad papasakosiu trumpai apie tai, ką ten veikiau plius šiek tiek vaizdų.

Apie viešbutį

Apsistojau “Antique Roman Palace”. Viešbutis iškart išsiskiria pasirinkta romėnų tema. Kolonos, statulos ir t.t. Aplinka graži, sutvarkyta, daug žalumos, yra baseinėlis su spalvotom žuvelėm. Kambariai nedideli, bet kai juose dažniausiai tik miegi, tai visiškai jokio skirtumo tas dydis. Kambarinės eidavo kasdien, viską pakeisdavo (rankšluosčiai, patalynė, asmens higienos priemonės). Jeigu palieki arbatos, tai dar ir išlanksto ką nors įdomaus, ar šiaip ką įdomesnio padaro, nustebint moka :)

Viesbutis

Baseinas nedidelis, negilus, bet užtenka vietos tinkliniui pažaist. Pliusas, kad yra kalnelis, smagu juo leistis, ypač ant rato, nes tada greitis didesnis. Paplūdimys gana ankštas, daug žmonių, bet problemų su gultais nebuvo, nors ir ne tiek jau ten daug teko pagulėt :) Beje, gėrimai prie jūros yra mokami, t.y. neįskaičiuojami į AI (all included).

Alus

Kitas dalykas, kad iš viešbučio išsinešt gėrimų irgi neleido. Tęsiant apie gėrimus, ragaut teko visko daug, bet labiausiai patiko alus ir konjakas (pas mus brendžiu vadinamas).

Kanjak

Viešbučio teritorijoje yra baras, kuriame galima gert ir valgyt nemokamai (jei pas tave AI) visu jo darbo metu. Taip pat prie baro yra stalo tenisas ir mini golfas. Auga bananai ir pistacijos.

Bananas

Taip pat yra restoranas ant viešbučio stogo. Šitas variantas labai patiko. Atsiveria vaizdas į visas apylinkes. Pateikiamas maistas buvo gana įvairus, didelis pasirinkimas daržovių, visokių salotų, troškiniai, paukštiena, saldumynai. Bet mažai vaisių, dažniausiai buvo obuoliai ir melionai. Taip pat man trūko jautienos ir kiaulienos. Bet iš esmės tai patiko, labai skanu, apsivalgiau aš ten :)

Pistacija

Kiekvieną vakarą viešbutyje vykdavo koks nors renginukas. Pastarųjų jie turėjo septynis skirtingus visoms savaitės dienoms, todėl atostogų pabaigoj jau tai pradėjo kartotis. Šiaip patiko pilvo šokis, “comedy club”.

Puokštė

Apie išvykas ir kitus nuotykius

Kadangi visi rekomendavo dėl mažesnės kainos, todėl buvo pasirinkti vietiniai turkai, organizuojantys keliones. O tokių ten yra daug, ir visi stengiasi kaip nors įsiteikt, kad tik tu pas jį pirktum. Vieni stengėsi viską labai informatyviai pateikt, kiti siūlė arbatos paragaut, saldainių, kaljaną kartu parūkyt. Kad ir kaip ten bebūtų, visi jie pateikė mažesnę kainą už lietuvius.

Pirmas išbandytas dalykas buvo turkiška pirtis. Nuvežė į gretimą miestelį autobusiuku, kuris vėlavo gana daug. Iš pradžių 15min. buvo galima sėdėt saunoj. Po to davė dar 15 min. saunoj nemokamai, nes nespėjo apsisukt su prieš tai ėjusia žmonių grupe. Tad iš viso pusė valandos buvau, ir iškepiau aš ten :) Sekanti buvo garų pirtis su kvapu skaniu. Po šios sekė pasisėdėjimas jacuzzi. Toliau purvo vonios (leido pakiaulinėt po purvą…). Vėliau ant šilto marmuro darė “pilling’ą” (nežinau, kaip tiksliai jis rašosi). Po to ėjo putų masažas ir aliejų masažas. Tikrai gana daug visko už 17 dolerių. Tiesa, parvežė atgal ne autobusiuku, o lengvuoju automobiliu. Lėkė vairuotojas kaip pašėlęs. Jokių eismo taisyklių nesilaikė. Lenkė ir policininkus, ir kitus. Dar įstrigo, kad įjungdavo ilgąsias šviesas, prieš įvažiuodamas į sankryžą, suprask aš važiuoju pirmas.

Pasiplaukiojau laivu po Alanijos krantus. Gražios uolos. Bet tai buvo tas dalykas, kurio geriau nebūtų buvę, nes aplinkui pasitaikė gana daug jūros ligonių. Tai vaizdų visokių prisižiūrėjau… Žinoma, tuo metu kaip tik bangavimas buvo didelis. Viena moteriškė stovėjo prie borto, tai po vieno laivo siūbtelėjimo liko visa šlapia 😀

Toliau sekė parą trukusi kelionė į Pamukalę.

Onix darykla

Važiavo rusakalbių autobusas. Pasitaikė super gidas, visą laiką kažką pasakojo, beveik nedavė ramiai pamiegot :) Iš pradžių nuvežė į tekstilės fabriką – parduotuvę. Truputį pasižvalgiau, bet nieko įdomaus: eiliniai rūbai, rankšluosčiai ir t.t. Tada nuvežė į Onix kristalų apdirbimo fabrikėlį – parduotuvę. Pripasakojo ten visko apie juos, apie jų gydomąsias ir visokias kitokias savybes. Nu nupirkau, mamai parvežiau :) Sekanti stotelė buvo vyno rūsys. Ten davė paragaut keturių rūšių vyno. Skanūs jie, bet kai nesu mėgėjas, tai nieko neėmiau. Beje, toje pačioje vietoje buvo galima nusipirkt tokio įdomaus turkiško deserto, kuris atrodo kaip cukraus vata, bet šiek tiek skiriasi, be to, pistacijų skonio. Nusipirkau.

Raudoni baseinai

Toliau nuvežė prie raudonųjų druskų baseinų. Ten buvo galima išsimaudyti, kuo ir pasinaudojau. Vėlgi sakoma, kad tie baseinai turi gydomųjų savybių, bet aš ir taip sveikas :) Sekanti stotelė – Hieropolis. Čia yra legendinis Viktorijos baseinas, stovi graikų pastatytas amfiteatras ir baltieji druskų baseinai.

Graikų amfiteatras

Paragavau Viktorijos baseino vandens. Na skonis, kaip šilto mineralinio. Dar gidas pasakė, kad per daug negertume, nes gali vidurius atlaisvint 😀 O šiaip toje vietoje mažai kas išsilaikę, mėtosi griuvenos visokios ir tiek. Jei patinka tokio tipo dalykai, tai jau geriau vykt, pavyzdžiui, į Romą.

Balti baseinai 1

Balti baseinai 2

Paskutinis darytas dalykas buvo rafting’as antro lygio kalnų upe. Upelis ganėtinai ramus, vos keli slenksčiai, bet… Pasitaikė instruktorius kamikadzė :) Prieš einant į vandenį pasakė, kad paliktume šlepetes, nes pamesim. Kitas instruktorius priėjo ir pasakė, kad gavom “patį geriausią” iš jų. Kaip pasakė, taip ir buvo: iš ramaus pasiplaukiojamo gavau adrenalino dozę. Valtis virto kone ant kiekvieno slenksčio visaip, kaip tik galėjo, ir visa tai nufilmuota :) Dar mūsų valtis buvo piratai, t.y. priplaukdavom prie kitų ir aptaškydavom arba išversdavom iš valties 😀 Po to visi pradėjo šalintis mūsų…

O visa kita, kas čia nepaminėta, atiteko klubams, baliams, rusėms, vakarėliams ir fiestoms :)