Įdomūs dalykai vyksta mūsų pajūry. Pateiksiu tradicinę istoriją:

Atėjus vasarai jaunimas, įskaitant nepilnamečius, nori šiek tiek užsidirbti, tad pradeda ieškotis darbo. Žinoma, šiuo metu yra sunkmetis, darbų mažai arba dažnam miestelyje visai nėra. Tad belieka ieškot ko nors toliau nuo gimtų kraštų. Dažnam turbūt kyla mintys apie kurortinius miestelius, pajūrį. O pastarajame darbų tikrai netrūksta, be to, ir darbdaviai mielai laukia moksleivių, studentų, kurie galėtų už menką algą jiems uždirbti šiek tiek pinigų. Konkrečiai šioje situacijoje kalbu apie čeburekų ir taip toliau nešiojimą pliaže.

Tad vyksta jie į pajūrį dirbt. Dažnas su savim šiek tiek pasiima pradžiai pragyvent, kol negaus algos ar panašiai. Tačiau jau nuvykę susiduria su įdomiom situacijom.
Pirmas dalykas – jie turi nusipirkt patentą, kuris leistų prekiauti maistu. Toliau gauna žinoti, kad dirbs nelegaliai, nes tokio tipo prekyba pliaže yra uždrausta. Kad užsitikrintų saugumą darbdavys neduoda savo telefono numerio bei liepia apie jį nieko nesakyti, jeigu kas nors atsitiktų. Tas kas nors yra civilio drabužiais apsirengę pareigūnai, kurie vaikšto po paplūdimius ir gaudo tokius prekeivius. Pagautieji turi susimokėti baudą, kuri priklauso nuo to, kuo prekiauji ir kelintą kartą esi sulaikomas. Didžiausios baudos yra tiems, kurie prekiauja alkoholiu.
Nepaminėjau dar apgyvendinimo. Tie patys darbdaviai suteikia tam tikras sąlygas gyventi, kurių tiksliai nežinau, bet kainuoja tai tiek pat dienai, kiek gyvent už Basanavičiaus gatvės pas bet kurią bobutę sezono metu.
Uždarbis yra gana menkas. Nuo vieno parduoto maisto produkto vieneto atkrenta centai, tik už alų ir cepelinus galima gaut daugiau.

Istorijos pabaiga: po 2-3 savaičių tokio darbo jaunimas lieka visiškai basas ir autostopu bando grįžt namolio. Kas svarbiausia, vadinamieji darbdaviai visiškai nuo to nenukenčia, nes tokių darbuotojų pastoviai atvyksta, t.y. jų kaita vyksta išvien.

Gan dažnai per garsakalbius Palangoj teko išgirst perspėjimus apie blogomis sąlygomis gaminamą maistą, kuriuo prekiauja išnešiotojai. Bet jeigu tos sąlygos yra blogos, tai ir didžiųjų kavinių maistas yra blogas, nes būtent ten jiems paruošiamas tas maistas.

Visgi pajūryje užsidirbt galima, bet reiktų dirbt per 2-3 (o gal ir daugiau, jeigu tik sugebi) darbus arba bandyt susirast vieną rimtesnį.