Kažkada seniai seniai, lapkričio pačioj pradžioj, buvau išvykęs atostogaut į Egiptą su draugais. Mus pasitiko šiluma ir panašūs vaizdai, kaip matyti pirmoj nuotraukoj žemiau.

Egypt

Viešbutį rinkomės ilgai ir nuobodžiai. Pasirinktas buvo Sunny Days Palma De Mirette 4*. Aplinka tvarkinga, pakankamai nemokamų paslaugų (tarp kurių buvo ir tų, kurios oficialiai turi būt mokamos, kaip kad stalo tenisas ar biliardas). Darbuotojai gal truputį per daug įkyrūs, bet paslaugūs – bakšiš (arbatpinigiai) valdo. Kas liečia maistą, tai man trūko daržovių ir vaisių pasirinkimo, o visa kita normaliai. Nors kartu atostogavus liaudis galbūt ir kitaip pasakytų, bet mano tokia nuomonė :) Gėrimai pas juos neypatingi, galiausiai nuvažiavom į duty free (pirmas dvi dienas, kai esi Egipte, galima apsiprekint duty free parduotuvėj) ir nusipirkom geresnių. Kambariai paprasti, kasdien tvarkomi, buvo viskas, kas priklauso. Bet atostogoms einant į pabaigą atsirado svečias pas mus – tarakonas… Darbuotojai ne visi angliškai normaliai šneka, paprasčiau yra susikalbėt rusiškai, bet čia kraštutiniu atveju taip geriau daryt, nes jiems rusai nepatinka :)

Egypt

Egypt

Egypt

Iš siūlomų kelionių aš pasirinkau Kairą ir Luksorą, t.y. abi pagrindines turistines. Pirmoji buvo į Luksorą. Išvažiavom anksti ryte. Pirmoji stotelė buvo šalia beduinų kaimo, kurio gyventojai su vaikais ir gyvūnais mus pasitiko. Buvo galima nusifotografuot už pinigus ir pan. Sekanti stotelė jau buvo Luksoras. Iš pradžių nuvažiavom į karalių slėnį (Valley of the Kings). Ten užsukom į tris kapavietes. Daugmaž viskas ten bandoma restauruot, išlikę piešiniai ant sienų. Po to pažiūrėjom, kaip iš kažkokio mineralinio akmens (pamiršau pavadinimą) gamina indus. Žinoma, siūlė nusipirkt, kad tik… Tada sekė Deir el-Bahri šventykla, kitaip žinoma kaip Hatshepsut šventykla. Graži, gerai išsilaikius. Ten du vietiniai prigavo besifotografuojantį, nugręžė po dolerį. Po jos nuvežė prie didelės šventyklos liekanų, o išlikę ten yra tik du stulpai. Na gerai, ne stulpai, o statulos :) Dvi foto ir viskas. Pavalgėm, aplankėm Karnako šventyklą, kuri buvo bene didžiausia plotu šioje kelionėje. Dar sekė apsilankymas papirusų muziejuj. Minimaliai parodė – paaiškino kaip jie daromi ir kaip atskirt gerą nuo blogo. Ai dar juk buvom juvelyrikos pasižiūrėt, bet jau pamiršau, kurioje kelionės dalyje :)

Egypt

Egypt

Egypt

Egypt

Egypt

Egypt

Egypt

Egypt

Egypt

Vieną dieną pailsėjus sekė ilga išvyka į Kairą, iš esmės šioje kelionėje buvo noras pamatyt piramides realiai. Išvažiuot reikėjo labai anksti, bet dar spėjau dvi valandikes numigt lovoj. Autobusai nėra patogūs miegui. Trumpam stabtelėję užsipilt kuro ir užkąst po kelių valandų važiavimo pasiekėm Kairą. Miestas didelis didelis. Net patys egiptiečiai nežino, kiek jame yra gyventojų. Pastarieji ten įsikuria vienas po kito savadarbėse lūšnose kur tik papuola ir gyvena be jokio vandens, elektros ir pan. Taigi taip besižvalgant pasiekėm Egipto muziejų. Ten ko tik nebuvo: mumijos, sarkofagai, indai, baldai, papuošalai, auksas auksas auksas, ginklai, rūbai, netgi faraonų apatiniai 😀 Po to stabtelėjom aliejinių kvepalų parduotuvėj. Iškvėpino visą… Užkandom ir, pagaliau, pasiekėm piramides. Įdomūs statiniai, į vidų nelindom, bet šalia piramidės sugebėjom įlyst į kažkokį pastatą, kuriame gilyn po žeme palindus buvo sarkofagas, ir mokėt už tai nereikėjo :) Aš stovėjau ant piramidės!!!!!! Ir šalia sfinkso :) Dar užsukom į suvenyrų parduotuvę pasižvalgyt ir atgal į viešbutį, į Hurgadą.

Egypt

Egypt

Egypt

Egypt

Patarimas: nepagailėkit poros litų ir pasiimkit lietuviškos ar šiaip kokios geresnės degtinės dezinfekcijai, jei ten vyksit 😉 Nes nuo tokio maisto labai lengvai gali susukt vidurius. Pusė kompanijos po šitos jūrų gėrybių porcijos atkrito :)

Egypt

P.s.: jeigu norit kokybės – rinkitės Turkiją.

Egypt