Nors ir prabėgo vos trys savaitės, kai grįžom iš tolimųjų Azijos kraštų, bet visa tai jau spėjo patapt taip tolima, svetima, nebūta. Visiems dalyviams norisi atgalios :)

Kaip ir minėjau paskutiniam savo įraše, kelionė buvo praktiškai suplanuota jau gruodį, nors išvykom tik kovą. Bet pradžia buvo padaryta dar anksčiau, kai nusipirkom akcijinius Air Asia bilietus iš Londono į Kvala Lumpūrą. Iš viso turėjom 7 skrydžius už visai mažą sumą :)

Pajudėjom iš Vilniaus į Kauną, iš kur skridom į Londoną. Ten turėjom kelias valandas iki sekančio skrydžio, tad pasilepinom pirmaisiais šiltais saulės spinduliais po šaltos lietuviškos žiemos. Pagaliau atėjo laikas ir ilgajam skrydžiui į Kvala Lumpūrą, kuris truko nei daug nei mažai, o kažkur 13-14 valandų :) Dar pasisekė, kad nebuvo daug žmonių, tai užsiėmėm sau po tris sėdynes, kad būtų galima normaliai atsigult ir numigt. Prabėgo tos valandos labai greitai ir išlipom Malaizijos sostinėj. Pirmas įspūdis – tvanku, karšta, nors ir nėra saulės: tuo metu ten buvo vakaras.

Kuala Lumpur

Su autobusu nuvažiavom iki pačio miesto, ir užtruko geras dvi valandas tai. Iš vadinamos stoties, kuri realiai buvo tunelis su keliais autobusais, pajudėjom su taksu iki viešbučio. O taksi ten ėmėm, pirkdami bilietėlį kasoj su fiksuota kaina. Bet taksistas dar visvien nulupo litą už tai, kad į bagažinę savo kuprines sumetėm :) Įžengėm į viešbutį, o ten tarakonas ant palangės jau laukia. Patapo jis puikia vakariene po kelionės. Juokauju :) Iš tikro prisėdom vietinėj kavinukėj, kuri nepasižymėjo švara, bet maistas buvo tikrai skanus. Dar sugalvojom pasivaikščiot po vietinį rajoną, bet be tarakonų, šokinėjančių per kojas, ir pakampėm beslampinėjančių žiurkių daugiau kaip ir nieko nepamatėm. Pasirodo, ten viskas užsidaro iki vidurnakčio…

Sauber Petronas

Ankstų kitos dienos rytą pajudėjom link Petronas bokštų dvynių. Buvom skaitę, kad pirmam tūkstančiui lankytojų galima nemokamai pasikelt į bokštus. Įėjus iškart pasitiko F-1 bolidas ir labai paslaugus darbuotojas, kuris už tam tikrą sumą mus pažadėjo pastatyt į eilės pradžią. Visgi nieko nemokamo ten nebuvo, tai mes ir pasinaudojom jo paslauga už mažytį atlygį, kas tikrai apsimokėjo, nes 8 ryto ten jau buvo begalė žmonių. Realiai tai ten nieko įspūdingo nėra, tiesiog galiu pasakyt, kad buvau ir tiek :) O čia vaizdas į priešingą pusę nuo iėjimo į bokštus:

Kuala Lumpur

Paklaidžiojom po gretimus rajonus, pamatėm skurdą ir prabangą susimaišytus tarpusavyje, paragavom neaiškaus maisto. Susitikom su pažįstama vietine lietuvaite, kuri mus dar šiek tiek pavedžiojo, visko papasakojo ir nuvykom pažiūrėt į labai didelį Budą:

Kuala Lumpur - Bhuda

Kokio jis ten aukščio – nepamenu, bet vaizdas įspūdingas. Pačiam viršuj buvo šventykla urve, kurią taip pat apžvelgėm. Urvo vaizdas:

Kuala Lumpur - Bhuda

Sekanti stotelė – kiniečių turgus. Turi jie ten visko, ko tik širdis geidžia. Visi žinomiausi brand’ai yra ten. Visi užsikėlę kainas, bet kai pradėjom derėtis, tai nuleisdavo kainą iki 10 kartų. Tradicinė jau nenuleidžiama kaina ten būdavo ~16 Lt už visokius Rolex’us, kvepalus ir t.t. ir pan.

Kuala Lumpur - Chinese market

Beje, ten miegančių gatvėse yra šimtai, jeigu ne tūkstančiai. Suvažiuoja iš kaimų vietiniai užsidirbt, ir taupymo arba mažos algos sumetimais miega tiesiog gatvėj prie savo darbo vietos.
Taip ir prabėgo pirma ir paskutinė normali diena Malaizijoj. Kitą dieną skrydis į Tailando sostinę Bankoką. Pamiršau pridurt, kad ten absoliučiai visos stiuardesės yra rinktinės: maždaug vienodas ūgis, kūno sudėjimas, tik odos spalva šiek tiek skiriasi, bet akys lipte limpa :)
Bankoke iš oro uosto traukinuku nudundėjom iki paskutinės stotelės ir nusprendėm šiek tiek pasivaikščiot, pasižvalgyt, viešbučio paieškot. Tas šiek tiek pavirto į kelias valandas su daug kilometrų per didelį karštį, išprakaitavom kaip kiaulės :) Mano pirmieji žingsniai:

Bangkok

Bankoke yra vadinamieji trys centrai. Pavadinčiau juos taip: turistinis su daug žymių objektų, klubinis su, žinoma, daug klubų, kiniečių, kur yra totaliai visko :) Taigi
vakarop priėjom iš anksto pasižymėtą hostel’į klubiniam rajone, bet mums jis nepatiko, tai apsistojom visiškai šalia jo. Valandėlė poilsio ir vėl mes ant kojų. Patraukėm link kiniečių, užsukdami pakeliui į vieną kitą viešbutį pasiteiraut kainų. Buvom ten prieš vidurnaktį, prisižiūrėjom seks turizmo “objektų” ir patraukėm atgal, tik šįkart jau su taksu, nes visiškai nebuvo jėgų eit vėl kelias valandas. Dar savo rajone užsukom į vieną kitą klubą ir miegot :) Iš tikro tai nepamenu, kada paskutinį kartą buvau įveikęs tokius atstumus per vieną dieną.
Antrą dieną Bankoke išvykom į turistinį rajoną, gavom viešbutuką papigiai. Irrrr užsirovėm ant tuk-tuk’ų, apie kuriuos buvom skaitę, bet vis viena pakliuvom. T.y. jie mus vežioja papigiai visą dieną, bet pastoviai užveža į visokias parduotuves. Pamatėm su jais daug visokių Budų, šventyklų.

Bangkok - Temple

Dar parodė kažkokias žuvis, kurių buvo upėj visa galybė. Įmetus batono, vanduo tiesiog virdavo nuo jų.
Vienam vienuolyne buvo gan įdomių būgnų, čia vienas iš jų:

Bangkok - Temple

Kai galiausiai pavyko atsikratyt tų tuk-tuk’ų, tai užtikom tokią barų gatvę, kuri totaliai priminė Palangos Basanavičiaus gatvę, kur baras ar kavinė viena šalia kitos, ir kiekviena turi savo gyvą muziką. Bent jau muzika ten normali buvo, o ne visokie Cicinai ir pan. :) Ten paragavom vabaliukų. Žiogai visai patiko, kaip bulvių traškučiai :)

Bangkok - Temple

Trečia diena Tailando sostinėj vėl buvo skirta aplankyt turistiniams objektams. Pirmasis buvo didelė šventykla, kurios maketas matomas aukščiau esančioje nuotraukoje. Ten nusipirkę bilietą dar gavom bilietus į monetų muziejų ir karaliaus rūmus. Monetas greitai prasukom ir patraukėm į pagrindinį traukos objektą.

Bangkok - Temple

Teritorija didelė, pastatų galybė, architektūros išskirtinumas, blizgantys stogai, dideli banzai medžiai ir daug žmonių. Pamatyti visai tai tikrai buvo verta. Iš ten patraukėm į karaliaus rūmus. Dar apie patį karalių, tai ten jį totaliai visi myli. Jo nuotraukas turi visi gyventojai, jo paveikslai kabo visose viešose vietose. Ant visų banknotų yra jo atvaizdas, tik spalvos skiriasi :) Ir ant jo pečių laikosi visas Tailandas. Bet tarp vietinių girdėjom kalbų, kad karaliui nedaug liko gyvent, visgi tikrai senas. Ir šito laukia vietinės mafijos grupuotės, kurios tikisi pasidalinti valdžią. Įdomu, kaip ten bus, kai tai įvyks…
O karaliaus rūmai dideli, tvarkingi, daugybė kambarių. Turėjom nemokamai gidę, kuri sustodavo prie daugelio kambarių ir pasakodavo ką nors apie savo karalių. Mes laiko daug neturėjom, tad atsiskyrėm nuo grupės ir patys greitai viską apžiūrėjom :)

Bangkok - Zoo

O skubėjom į zoo, nes gan trumpas darbo laikas ten. Prisižiūrėjom visokių gyvių, paukščių, gyvačių, beždžionių, kol neužklupo mūsų tropinis lietutis. Gan stipriai driokstelėjo ir gerai, kad trumpai.

Bangkok - Zoo

Hmz, pirmą kartą gyvenime valgiau Kfc, kažkur Tailande… Daugiau nieko neveikėm tą dieną, neskaitant “Basanavičiaus” gatvės :) Sekančios dienos ryte išplaukėm į Bankoko kanalus su maža valtuke.

Bangkok - River

Vėlgi į akis krito gyvenimo lygio skirtumai, kai tuose pačiuose kanaluose stovėjo tiek lūšnos, tiek auksu tviskantys pastatai. Vaikai maudėsi neaiškios spalvos vandenyje. Nuplukdė mus į orchidėjų plantaciją. Bet įdomiau ten pasirodė Duriano medis su vaisiais negu begalė spalvotų gėlyčių :)

Bangkok - Flowers

Po to nuplukdė mus į gražią šventyklą, kurios pagrindinis akcentas buvo status aukštas bokštas. Reikėjo pasistengt ten, norint užlipt ir nulipt. Beje, įėjom ten nieko nemokėję, čia taip netyčia 😉
Toliau sekė gulinti Buda. Teko truputį paklaidžiot po teritoriją, kol galiausiai suradom ją. Ir mes ten tokie ne vieni buvom paklydėliai. Tik truputį per didelė ten ji buvo, kad normaliai tilptų į kadrą:

Bangkok - Laying Bhuda

Užsukom į Bankoko ekonomikos universitetą, suvalgėm studentiško maisto, kuris kainavo po 1.6 Lt, pigiausiai per visą kelionę, ir pajudėjom su taksu į sekantį miestą – Patają. Taksi atsiėjo 80 Lt, nors ir važiavom ilgas dvi valandas. O kaip sekėsi ten ir kituose mūsų aplankytuose taškuose parašysiu kitą kartą kitoje dalyje 😉